Temat: nauka, pamięć, koncentracja

Mam straszny problem z nauką, chyba z powodu depresji. Zupełnie nie jestem w stanie się skoncentrować w szkole. Nie dociera do mnie, co mówi nauczyciel, zastanawiam się pół godziny nad prostymi działaniami itd. Mam bardzo często chwilowe zaćmienia, po prostu nie wiem o czym rozmawiałam 2 minuty temu. Mylę się w prostych rachunkach. Nauczyciele są autentycznie zdziwieni i nie mogą uwierzyć, że keidyś miałam same piątki.
W domu mam to samo, jedno zadanie rozwiązuje sto lat, ciągle robie przerwy, bo nie mogę się na dłużej skupić. Z pamięcią też nie jest najlepiej. Uczę się wieczorem, a rano na sprawdzianie nic nie pamietam hmm
Wiem, że to wszystko objawy depresji i według mojej psychiatry utrzymują się one najdłużej ze wszystkich, ale nie wiem kompletnie jak sobie z tym radzić.
Czy ktoś ma/miał podobnie? Po jakim czasie to mija?
Ja generalnie czuję się już w miarę ok, a te problemy są mimo to dalej nasilone. Mogę się pożegnać z medycyną, czy z jakimikolwiek studiami jak tak dalej będzie sad
Znacie jakies sposoby na poprawę koncentracji, pamięci?

2

Odp: nauka, pamięć, koncentracja

A może jakieś leki na poprawę konentracji? Nie chcialabyś spróbować? Może pomogłaby Ci także zmiana lekarza psychiatry? Mogę polecić!

Find the love in what you do... smile

3

Żeńszeń oraz tran jest dobry na poprawę koncentracji. Warto także sięgać po orzechy włoskie i tłuste ryby. Ja też kiedyś miałam, problem z koncentracją jednak po jakimś czasie od zmiany swojej diety zobaczyłam efekty wink

4

fakt, to może być kwestia diety, ale ale nie sądzę, żeby mogła ona wpłynąć aż do takiego stopnia. nie ma co lekceważyć takich objawów, ale nie ma też powodu, żeby od razu myśleć o depresji, jeśli nie ma żadnych innych objawów świadczących o jej występowaniu