1

Temat: Pamiętacie jeszcze babcine jedzenie sprzed lat?

Pamiętacie jeszcze babcine jedzenie sprzed lat?
Dzisiaj to już abstrakcja, niektóre rzeczy nie do zdobycia...

Odp: Pamiętacie jeszcze babcine jedzenie sprzed lat?

Pamiętam, pamiętam, ale prawda - niektórych rzeczy wbrew poszukiwaniom
nie udało mi sie znaleźć, żeby miały taki smak i zapach jak w dzieciństwie.
Niektóre tak - są sklepy sprzedające produkty na bazie domowych receptur jak np http://sklep.vitapol.net/specjaly-staropolskie.html - polecam, ale wiadomo, że wszyscy mamy jakieś wspomnienia "żywnościowe", których nijak nie da się odtworzyć, choćby dlatego że nigdy nie zapytaliśmy babci o przepis...

3

Ja też pamiętam chociażby pieczony w domu chleb, czy też soki robione poprzez przeciskanie owoców przez tetrę. Dziś na szczęście możemy także dzieciom fundować tego typu specjały i to przy znacznie mniejszym wysiłków, korzystając z wypiekaczy do chleba lub wyciskarek, takich jak te dostępne w http://www.energiazdrowia.pl/ . Dzięki nim możemy przemycić do własnych domów zwyczaj spożywania zdrowej żywności i pełnowartościowych soków, za sprawą których nasza rodzina nie będzie chorować.

4

ja pamiętam babcine bułeczki drożdżowe z nadzieniem z dzikiej róży. i do tego kakao. bardziej teraz brakuje mi obiadów mojej mamy, która robi najlepszy na świecie kapuśniak i szarlotkę smile

5

Sama uwielbiam smaki z dzieciństwa, niestety dziś pewnie nie tylko ja mam coraz mniej czasu na spędzanie go przy kuchni. Wobec czego, aby na stole zawsze była pyszna zupa, sięgam po gotowe produkty w formie płynne. Do wyboru są różne rodzaje, a taka np. zupa profi smakuje bardzo dobrze i nawet nikt nigdy się nie zorientował, czy to ja ją ugotowałam, czy tylko podgrzałam gotowy produkt.

6

Ja osobiście nie pamiętam bo z babciami nie miałam zbytnio kontaktu, jednak jak mama mi wspomina że babcia robila to czy tamto od samego słuchania ślinka cieknie tongue

7

Oczywiście, że pamiętam - było pysznie i chciałaby, żeby te czasy wróciły.
Takie proste danie jak zupa pomidorowa smakowało najlepiej na świecie. Nie wiem co babcia dodawała do gotowanej przez siebie zupy, ale podejrzewam, że chyba swoje serce:)

8

Oczywiście, że tak! Babcine konfitury - niebo w gębie! Babci już nie ma, niestety, a ja sama nigdy nie nauczyłam się robić takich konfitur truskawkowych jak ona, chociaż wielokrotnie próbowałam, ale znalazłam ostatnio takie konfitury w sklepie, których smak przywołuje ten zapamiętany z dzieciństwa - http://www.herbapol.com.pl/produkty/spo … ury-ekstra. W mgnieniu oka przenoszę się w czasie o prawie 30 lat i znowu jestem małą dziewczynką, która przybiega do kuchni, żeby jako pierwsza spróbować babcinych przetworów smile