Temat: nauka, pamięć, koncentracja

Mam straszny problem z nauką, chyba z powodu depresji. Zupełnie nie jestem w stanie się skoncentrować w szkole. Nie dociera do mnie, co mówi nauczyciel, zastanawiam się pół godziny nad prostymi działaniami itd. Mam bardzo często chwilowe zaćmienia, po prostu nie wiem o czym rozmawiałam 2 minuty temu. Mylę się w prostych rachunkach. Nauczyciele są autentycznie zdziwieni i nie mogą uwierzyć, że keidyś miałam same piątki.
W domu mam to samo, jedno zadanie rozwiązuje sto lat, ciągle robie przerwy, bo nie mogę się na dłużej skupić. Z pamięcią też nie jest najlepiej. Uczę się wieczorem, a rano na sprawdzianie nic nie pamietam hmm
Wiem, że to wszystko objawy depresji i według mojej psychiatry utrzymują się one najdłużej ze wszystkich, ale nie wiem kompletnie jak sobie z tym radzić.
Czy ktoś ma/miał podobnie? Po jakim czasie to mija?
Ja generalnie czuję się już w miarę ok, a te problemy są mimo to dalej nasilone. Mogę się pożegnać z medycyną, czy z jakimikolwiek studiami jak tak dalej będzie sad
Znacie jakies sposoby na poprawę koncentracji, pamięci?

2

Odp: nauka, pamięć, koncentracja

A może jakieś leki na poprawę konentracji? Nie chcialabyś spróbować? Może pomogłaby Ci także zmiana lekarza psychiatry? Mogę polecić!

Find the love in what you do... smile

3

Odp: nauka, pamięć, koncentracja

Żeńszeń oraz tran jest dobry na poprawę koncentracji. Warto także sięgać po orzechy włoskie i tłuste ryby. Ja też kiedyś miałam, problem z koncentracją jednak po jakimś czasie od zmiany swojej diety zobaczyłam efekty wink