To nieprawdopodobne, jak bardzo zmiana fryzury może wpłynąć na nasze samopoczucie i pewność siebie. Pracownia fryzjerska to miejsce, w którym niejednokrotnie dochodzi do ogromnych metamorfoz. Z salonu fryzjerskiego możesz wyjść z doskonałą fryzurą, idealnie dopasowaną do Ciebie, Twojego stylu życia i temperamentu. Zdarza się jednak, że zmiana negatywnie wpływa na nasz wygląd i zupełnie nam nie odpowiada. Oto 3 rzeczy, które warto rozważyć, zanim wejdziesz do salonu fryzjerskiego z decyzją o radykalnej zmianie fryzury.

Poznaj swój kształt twarzy i strukturę włosów

Do każdego kształtu twarzy pasują inne fryzury. Gdy już wiesz, że masz twarz owalną, okrągłą, kwadratową lub w kształcie serca, możesz dowiedzieć się, jakie fryzury będą Ci odpowiadać. Najlepszym sposobem, aby określić kształt twarzy, jest dokładne przyjrzenie się szczęce. Ważna jest również znajomość tekstury włosów, ponieważ odgrywa ona istotną rolę w wyglądzie włosów, który chcesz osiągnąć. Cienkie, gęste, proste lub kręcone włosy, będą wpływały na ostateczny kształt fryzury. Miej bardziej realistyczne oczekiwania i znajdź inspirację wśród osób, które mają taką samą strukturę włosów, jak Ty.

Rozważ swój styl życia

Wybierając fryzurę musisz koniecznie wziąć pod uwagę swój styl życia. Fryzura może stać się Twoją wizytówką, jeżeli masz zawód, który wymaga dobrego i zawsze zadbanego wyglądu. Jeśli jednak prowadzisz bardzo zajęte życie i nie masz czasu na codzienne układanie włosów, zastanów się nad fryzurą, która jest mało wymagająca w utrzymaniu.

Skorzystaj z konsultacji

Jeśli nadal nie jesteś pewien, jaka fryzura będzie najlepsza dla Ciebie, umów się na konsultację ze stylistą włosów. Przed takim spotkaniem pamiętaj o umyciu głowy. Na włosach nie powinno być zbyt wiele produktów. Jeżeli rozważasz wykonanie koloryzacji, fryzjerzy zalecają, by nie myć włosów. Dzięki temu będą one lepiej chronione przed nakładanymi produktami chemicznymi. W trakcie wizyty warto zapytać również o pielęgnację włosów i układanie fryzury. Zanim zdecydujesz się na konkretną fryzurę dowiedz się o niej, jak najwięcej. Nie chcesz przecież być rozczarowany swoim nowym wyglądem.