Decyzja zapadła. Kupujesz używany samochód. Jednak rynek z samochodami używanymi jest ogromny. Są jednak trzy ścieżki poszukiwań, którymi możesz pójść by znaleźć samochód dla siebie.

Po pierwsze: wizyta na giełdzie

Giełdy odbywające się w weekendy to już gatunek wymierający jeśli chodzi o samochody używane. Oczywiście jeśli giełda znajduje się stosunkowo blisko można się tam wybrać. Jednak jeśli chcesz kupić samochód jako laik to lepiej unikać tego typu miejsc. Roi się tam od kombinatorów, którzy tylko czyhają na laika. Jeśli nie chcesz kupić „składaka” lepiej unikaj takich miejsc.

Po drugie: komis

Dziś już nie warto odwiedzać komisów stacjonarnych, każdy z nich przedstawia swoją ofertę w Internecie. Nie warto tracić cennego czasu i szukać po omacku, no chyba że komis mamy pod nosem i możemy do niego zajrzeć.

Po trzecie: Internet

To jest właśnie to miejsce, gdzie dziś należy szukać samochodu. Mamy tu szeroki wachlarz możliwości jeśli chodzi o auta. Tylko nie szukaj okazji! W internecie nie ma okazji. Poszukiwania warto zacząć od takich portali jak: otomoto (ogłoszenia od osób prywatnych ale także ogłoszenia handlarzy i komisów), Allegro, OLX. Odwiedzając te strony na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Jeśli nie chcesz szukać sam- zdaj się na eksperta

Jako że w Internecie nie ma superokazji jeśli chodzi o samochody to jeśli jesteśmy laikami warto zdać się na eksperta. Tutaj http://mobilekspert.pl znajdziemy specjalistę, który z pewnością pomoże nam znaleźć odpowiednie auto dla nas. Wystarczy, że podamy podstawowe parametry wg których chcemy by nasze auto było wyszukiwane. A jeśli masz już na oku jakieś auto możesz zamówić specjalistę by to auto sprawdził. To jest dobre rozwiązanie, które pozwala uniknąć w przyszłości przykrych niespodzianek.