Sprzedaż samochodu używanego to niełatwe zadanie. Z pewnością warto zadbać o dobry efekt wizualny. Zadbany samochód przyciągnie więcej potencjalnych nabywców. Będzie także korzystniej prezentował się na zdjęciach.

Czysta karoseria

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest karoseria. Dokładne umycie samochodu przy użyciu szamponu to podstawa. Jeżeli chcemy uniknąć zarysowań nadwozia, należy przed polerowaniem usunąć z karoserii kurz i piasek. Pomoże nam w tym myjka ciśnieniowa lub zwykły wąż ogrodowy. Po wstępnym myciu możemy przejść do dokładniejszego czyszczenia. Przyda się szczotka z naturalnego, miękkiego włosia. Do ściągania nadmiaru wody użyjmy natomiast gumowej ściągaczki. Po takim przygotowaniu należy nabłyszczyć nadwozie. Specjalną pastę przeznaczoną do lakierowania nakładamy przy użyciu miękkiej ściereczki. Pasta powinna pozostać na lakierze przez chwilę. Następnie polerujemy karoserię i usuwamy pozostałą warstwę pasty. Ten prosty zabieg będzie kosztował nas od 10 do 25 złotych, a efekt będzie naprawdę zadowalający.

Konserwacja czarnych, gumowych i plastikowych elementów nadwozia

W każdym sklepie motoryzacyjnym kupimy specjalny spray na bazie silikonu i olejków natłuszczających. Po wyczyszczeniu czarnych, gumowych i plastikowych części spryskujemy je cienką warstwą preparatu i rozcieramy delikatnie szmatką. Zadbajmy o chlapaki, progi i nadkola. Te elementy szczególnie zwracają na siebie uwagę, jeśli są zabrudzone. Poświęćmy czas wyczyszczenie kół. Możemy zainwestować także w piankę, pastę lub mleczko do konserwacji kół. Dzięki takim środkom opony zyskują barwę głębokiej czerni i wyglądają, jak nowe.

Zadbane wnętrze

Kluczową kwestią jest odświeżenie tapicerki. Oczywiście, możemy to zrobić samodzielnie, ale czasami warto skorzystać z profesjonalnych usług czyszczenia. Zapłacimy od 150 do 300 złotych, ale zyskamy pewność, że tapicerka będzie naprawdę dokładnie wyczyszczona i odkurzona. Wyczyśćmy starannie również elementy kokpitu. Do czyszczenia trudno dostępnych miejsc i szczelin możemy użyć pędzelka.

Wszystkich wspomnianych zabiegów możemy łatwo uniknąć sprzedając auto do skupu samochodów używanych, które działają w każdym większym mieście. Autoskup-szczecin.pl przyjmuje samochody bez względu na ich stan wizualny i techniczny.