Na rynku bardzo wiele firm świadczy usługi, które polegają na zarządzaniu nieruchomościami. Jeśli stoimy przed wyborem odpowiedniej firmy, która zajmie się naszym budynkiem, musimy rozważyć szereg spraw. Jak dokonać właściwego wyboru?

Nowoczesne zarządzanie nieruchomością? Dlaczego nie

Warto zacząć od tego, że coraz więcej ludzi korzysta z internetu, korespondencja także często dobywa się za pośrednictwem internetu. Nowoczesny, solidny zarządca zaoferuje swoim klientom możliwość bieżącej kontroli nad kosztami utrzymania nieruchomości, rachunkami za czynsz itp. Będziemy mieli więc do dyspozycji zaawansowany system internetowy, w którym każdy członek wspólnoty będzie miał swoje konto. Dzięki temu będzie miał możliwość sprawdzić na bieżąco ostatnie odczyty liczników mediów itp. To świetne rozwiązanie, które pozwoli na idealną komunikację między zarządem wspólnoty a jej poszczególnymi właścicielami lokali usytuowanych w nieruchomości. Jeśli stoimy przed wyborem odpowiedniej firmy, która zajmuje się zarządzaniem nieruchomości warto jest sprawdzić czy pracownicy posiadają licencję zarządcy nieruchomości, jeśli tak to należy także zapytać o doświadczenie zawodowe. Warto także zasięgnąć opinii w innych wspólnotach mieszkaniowych. Być może wskażą nam osobę lub firmę, która będzie idealna dla nas.

Dlaczego warto wybrać zarządcę z długoletnim doświadczeniem?

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, musimy sprawdzić jakie doświadczenie zawodowe ma zarządca nieruchomości. To ważne. Dlaczego? Ponieważ jeśli firma działa na rynku wiele lat, to z pewnością ma już sprawdzonych współpracowników, którzy wykonują dla wspólnoty różne usługi, chodzi tu np. o ekipę remontową, która z racji wieloletniej współpracy stosuje zniżki. A to z kolei oznacza korzystne warunki cenowe. Szukając odpowiedniej firmy musimy też zwrócić uwagę na to co obejmuje oferta zarządcy nieruchomości. I wreszcie, dobry zarządca nie tylko dba o techniczną stronę budynku, o to by plac wokół budynku był należycie zadbany, dobry zarządca powierzy wyremontowanie budynku sprawdzonej ekipie, zarządca może także reprezentować właścicieli nieruchomości także przed sądem.