Jeżeli zmieniamy miejsce zamieszkania, to oczywiste jest to, że przenosisz każdy element swojego dobytku. W mieszkaniach bardzo często mamy prócz wszystkich martwych przedmiotów, także rośliny doniczkowe. Sprawiają one, że nasze mieszkania wyglądają po prostu ładniej i przytulniej. Nie są jednak tak łatwe w przewiezieniu jak książki czy meble. Jak zadbać o rośliny doniczkowe w trakcie przeprowadzki? W takim momencie należy zastanowić się nad: firma transportowa z Łodzi. Na samym początku sprawdź w jakiej kondycji są twoje rośliny.

Sprawdź czy nie mają suchych łodyg, zadbaj też o to, by miały bogate podłoże. Jeśli rośliny nie były dawno przesadzane, warto to zrobić właśnie przed przeprowadzką. Nie przechowuj roślin w zbyt zimnym, ani w zbyt ciepłym otoczeniu. To wpłynie źle na ich kondycje po całej przeprowadzce, a tego, oczywiście nie chcemy. Przed zapakowaniem ich, dobrze je podlej, by nie miały zbyt suchego, a co za tym idzie – sypkiego podłoża.

Oczywiście rośliny pakuj jako ostatnie, ponieważ nie powinny one być zbyt długo w kartonie czy innym pojemniku. Pojemnik w którym będziesz przewozić rośliny, musi posiadać otwory, roślina nie może zostać bez tlenu. Rośliny ułóż tak, by miały wystarczająco dużo miejsca, oraz tak by ich donice nie były ruchome. Ziemię w donicach należy też zabezpieczyć przed rozsypaniem, można to zrobić przy pomocy zwykłej folii. Jeśli rośliny są dość rozłożyste, należy też zabezpieczyć ich gałązki przy pomocy sznurków i podpórek. Oczywiście pamiętaj też o tym, by układając rośliny w trakcie przeprowadzki, musisz zadbać o to by karton czy pojemnik z nimi był na samej górze. Postaraj się też je jak najszybciej rozpakować. Po przeprowadzce, by rośliny dobrze się zaaklimatyzowały, stosuj odżywki i regularnie podlewaj. Zadbaj też o to, by miały one odpowiednie miejsce. Nie każda roślina lubi duże nasłonecznienie, czy też cień, pamiętaj o tym. Musisz zrobić to by móc cieszyć się piękną roślinnością w swoim nowym domu.