W dzisiejszych czasach przed komputerem spędzamy czas praktycznie codziennie, zarówno w pracy, jak i po pracy. Kilka lub kilkanaście godzin w pozycji siedzącej to spore obciążenie dla naszego kręgosłupa. Jeśli będziemy siedzieć na byle czym, bardzo szybko dadzą się we znaki problemy z plecami.

Fotel do biura powinien być przede wszystkim wygodny. Podczas jego zakupu warto przetestować go osobiście – usiąść, sprawdzić, jak wyprofilowane jest siedzisko, oparcie czy podłokietniki. W przypadku fotela, który ma nam służyć do pracy o wiele większe znaczenie ma ergonomia, a dużo mniejsze sam wygląd. Nic nam bowiem bo najbardziej efektownym czy designerskim fotelu, jeśli siedzenie na nim będzie niewygodne, a po kilku godzinach pracy będziemy mieć problemy z poruszaniem.

Wybierając fotel do biura należy zwrócić uwagę na jego wysokość, kąt nachylenia oparcia, podłokietniki oraz siedzisko. Najważniejsze, by to fotel był dopasowany do potrzeb użytkownika, a nie by użytkownik musiał dopasowywać się do fotela, czyli na przykład uginać nogi podczas siedzenia. Spędzanie wielu godzin w niewłaściwej pozycji to prosta droga do bólu pleców. A że zwykle z jednego fotela korzystamy nawet przez kilka lat, niewłaściwie wybrany mebel może prowadzić do licznych zwyrodnień i wielu problemów ze zdrowiem. W przypadku osób, które długo pracują przy biurku, a jednocześnie wykonują wiele innych czynności, dobrą propozycją będzie fotel obrotowy – ułatwi poruszanie bez konieczności nieustannego podnoszenia się.