Coś więcej, niż zabawka – kopalnia wyobraźni

Zabawka powinna wpływać na dziecko w sposób rozwijający i edukujący, a przy tym dawać sporo frajdy, którą można także dzielić się z przyjaciółmi. W końcu zabawkami dobrze bawić się samemu, ale jeszcze lepiej ze znajomymi. To często one pomagają przełamać pierwsze lody i nawiązać długotrwałe przyjaźnie. Zabawki to nie tylko rozrywka, ale także drzwi do niepohamowanej wyobraźni. Dziś zabawki często opierają się na tym, co namacalne i wizualne, ale niegdyś pozostawiały one wiele możliwości dla wyimaginowanych przygód.

Przygody duże i małe

Dzieci potrafią mieć naprawdę bujną wyobraźnię, która umożliwia im stworzenie własnego świata, których tylko one widzą. Tak właśnie rodzą się wyimaginowani przyjaciele, których często wspominamy przez całe życie. Z pomocą wyobraźni dzieci stają się księżniczkami, rycerzami czy astronautami. Wystarczy na przykład drewniana chatka na drzewie, która przerodzi się w bazę kosmiczną lub zamek albo kij z głową konia, będący wspaniałym rumakiem dla dzielnego rycerza. Proste zabawki pozwalają dzieciom rozwinąć wyobraźnię i przeżyć niejedną przygodę.

Idealny dom z zupełnie zwykłym domu

Popularny kiedyś znacznie w większym stopniu domek dla lalek był świątynią dla niejednej dziewczynki. Mogły one stworzyć idealny domek dla lalek barbie, gdzie każda mogła być, kim chciała. Godzinami urządzały wnętrze, układając akcesoria oraz bawiąc się w rodzinę, gdzie w domu żyje piękna Barbie oraz przystojny Ken. Ciekawe, że dziś znany domek znacznie odbiega od pierwowzoru, którym był drewniany domek dla lalek z ręcznie rzeźbionymi mebelkami. Każda dziewczynka kiedyś chciała mieć takie domek dla lalek — to było marzenie tak wielkie, jak zobaczenie Mikołaja skradającego się pod choinkę. Dziś takie domki z łatwością można kupić także online, np. na https://zabawki-gry.pl/Domki-dla-lalek,c,27 . Oczywiście, wiele dziewczynek w dalszym ciągu marzy o takim domku — tylko domki się zmieniły.