Pomysły na krótki urlop w małopolskim

Kilka dni wolnego, a może tylko plan na weekend? Warto poświęcić ten czas i wybrać się do Małopolski, ponieważ czeka tu wiele ciekawych atrakcji, które warto zobaczyć lub wypróbować nawet w tak krótkim czasie. Oto kilka propozycji na wypad weekendowy do Małopolski.

Zator

Sama miejscowość jest niewielka i w sumie nie ma zbyt wiele do zaoferowania, ale to właśnie tutaj znajduje się największy park rozrywki rodzinnej Energylandia. W ostatnich latach park zyskał znacząco na sławie i w nic dziwnego, ponieważ bardzo szybko ewaluuje. Energylandia zajmuje ponad 26 hektarów, a w tym 1 800 metrów powierzchni basenowej – to bardzo rozbudowany park rozrywki, na który składa się aż pięć stref tematycznych. Każda strefa dopasowana jest do innego grona odbiorców i tak mamy tu – Strefę Familijną, Bajkolandię, Strefę Ekstremalną, Show oraz Waterpark. Czeka tutaj cała masa atrakcji. To miejsce szczególnie polecane dla całej rodziny.

Inwałd

Inny park tematyczny znajduje się w miejscowości Inwałd i składa się z czterech części. W skład Inwałd Parku, bo o nim mowa, wchodzi Dinolandia, Ogród Jana Pawła II, Warownia Inwałd i Park Miniatur. Każda z części nadaje się zarówno dla osób starszych i młodszych. Można tutaj zobaczyć zabytki świata w pomniejszonej wersji, spacerować pięknymi ogrodami pełnymi kwiatów lub spotkać olbrzymy sprzed epoki lodowcowej.

Kraków

Kraków to cała masa atrakcji i rozrywki, która czeka na poszukiwaczy przygód z różnych zakątków świata. Można tutaj zwiedzić piękne przykłady architektury z różnych epok i w zupełnie odmiennych stylach, które zachwycą nas rzeźbionymi fasadami i malowniczymi witrażami. Na zainteresowanych sztuką czekają liczne wystawy, a także codziennie wiele pięknych obrazów pod bramą floriańską, wystawianych tam przez krakowskich malarzy ulicznych. W dodatku, można je kupić, jeśli któryś wpadnie nam w oko. Z bardziej nowoczesnych rozrywek w Krakowie możemy wybrać się na laserowy paintball, odwiedzić historyczny legoland, wystawę figur stalowych lub muzeum automatów do gier. W tym ostatnim możemy nie tylko oglądać, ale pograć na starodawnych maszynach. Warto także wpaść do klubu rzucania siekierami, gdzie nauczymy się, jak rzucać i poznamy kilka technik, także te zgodne z zasadami ligi NAFT. Więcej o tej zabawie na stronie https://www.madaxe.pl/polish.html.