Doświadczeni fryzjerzy oraz styliści fryzur zdają sobie sprawę, iż systematyczne stosowanie farb koloryzujących na bazie amoniaku może bardzo negatywnie wpłynąć na kondycję naszych włosów. Jeśli więc przy systematycznym stosowaniu zwykłych farb obserwujesz, że ich wygląd znacznie się pogorszył, nie należy się dziwić. Amoniak zalicza się do substancji, które nie tylko będą powodować przesuszanie włosów, ale powodować także ich łamliwość i znacznie osłabiać ich strukturę. Właśnie z tej przyczyny, większość godnych polecenia salonów fryzjerskich wybiera farby bez amoniaku, które są dla włosów znacznie delikatniejsze.

Specjaliści przekonują, iż farby koloryzujące, które nie zawierają amoniaku, stanowią idealne rozwiązanie w opozycji do zwyczajnych, tradycyjnych farb. Nie atakują one bowiem struktury włosów. Amoniak działa bowiem niezwykle agresywnie. Substancje aktywne, znajdujące się w nim, poszerzają włosowe osłonki, zmuszając je do usunięcia naturalnego kolorytu włosów, by na jego miejsce wprowadzić pigment farby. Systematyczne stosowanie amoniaku znacznie więc pogorszy stan naszych włosów. Zupełnie inaczej działają farby bez amoniaku. Przede wszystkim, składniki w nich zawarte nie będą drażnić i osłabiać struktury włosa, gdyż działają one znacznie wolniej i delikatniej.

Fryzjerzy www.pracowniafryzjerska.com.pl zdają sobie sprawę, że farby naturalne, bez amoniaku, świetnie sprawdzą się do koloryzacji „ton w ton”, a więc niezwyczajnej zmiany kolorów, ale pogłębianie pigmentu naturalnego koloru. Bardzo często zdarza się bowiem, że panie, odwiedzające salon nie chcą diametralnych zmian, ale mają nadzieję, że zabieg koloryzacji pomoże im poprawić znacznie wygląd ich własnych włosów. Z jakiej przyczyny zabieg ten będzie znacznie zdrowszy dla włosów? Przede wszystkim, w trakcie koloryzacji „ton w ton” nie dochodzi do otwierania struktury włosa, jak w przypadku koloryzacji farb z amoniakiem. Pigment zawarty w farbie będzie za to otaczać konstrukcję włosa, zamiast ją atakować. Ponadto, zabieg ten jest znacznie szybszy, niż tradycyjna koloryzacja i utrzymywać się będzie na skórze aż osiem tygodni. Warto zatem rozważyć taki sposób koloryzacji.