Operatorzy telefonii komórkowych prześcigają się w coraz tańszych i bardziej komfortowych rozwiązaniach. Jednak, choć w kraju bardzo często możemy rozmawiać za grosze lub za darmo w ramach różnych pakietów, połączenia za granicę bywają dosyć drogie. Gdzie znaleźć tańsze rozwiązanie?

Z częstych rozmów za granicę najczęściej korzystają osoby, które poza polską mają rodzinę lub przyjaciół. Jeśli ktoś Tobie bliski pracuje za granicą i chcesz mieć z nim częsty kontakt, nie musisz obawiać się wysokich rachunków. Sporo jest bowiem rozwiązań, które umożliwiają niedrogie lub nawet całkiem darmowe rozmowy.

Jednym ze sprawdzonych sposobów rozmów zagranicznych są telefonie internetowe. By z nich korzystać trzeba mieć jednak stały dostęp do internetu, komputer lub laptop oraz mikrofon i słuchawki. Rozmowy prowadzone z komputera na komputer są bezpłatne. To całkiem dobre rozwiązanie, ale ma też swoje minusy. Nie da się bowiem w taki sposób rozmawiać w każdym miejscu i o każdej porze. To zdecydowanie mniej dogodne niż zwykłą rozmowa przez telefon. Owszem, telefonia internetowa umożliwia również zadzwonienie na zwykłe telefony – stacjonarne lub komórkowe, jest to już jednak opcja płatna i zdecydowanie nie należy do najtańszych.

W poszukiwaniu taniego roamingu warto zerknąć na możliwości, jakie dają karty telefoniczne. To wyjątkowo tanie rozmowy zarówno do krajów Unii Europejskiej, jak i do wielu innych państw na świecie. Wystarczy kupić starter i doładować konto. Dzięki temu można rozmawiać przez telefon – czyli praktycznie w każdym miejscu i o każdej porze. Karty prepaid gwarantują natomiast, że budżet na tego rodzaju rozmowy zawsze będzie pod kontrolą.