Ten olbrzymi festiwal odbywa się w Krakowie od ponad dwudziestu lat, a dawna żydowska dzielnica Kazimierza przez te lata stopniowo odzyskiwała swój koloryt. Kazimierz wciąż może sprawiać wrażenie częściowo zaniedbanego, ale obecnie jest jednym z najbardziej urzekających miejsc w Krakowie, a Festiwal Kultury Żydowskiej to niewątpliwie jedno z najpopularniejszych wydarzeń w kalendarium wydarzeń kulturalnych miasta.

Co roku w czerwcu lub lipcu odwiedzający mogą podziwiać artystów wykonujących muzykę żydowską w tutejszych synagogach, piwnicach, teatrach i kawiarniach. Wśród regularnych wykonawców znajdują się popularne zespoły, na które warto zwrócić uwagę takie, jak Kroke, Brave Old World czy The Cracow Klezmer Band.

Co więcej, realizowany jest interesujący program prelekcji książkowych, wykładów i wycieczek po żydowskich zabytkach. Zainteresowani mogą zostać wprowadzeni do przedziwnego i cudownego świata kuchni żydowskiej. Co roku festiwal kończy się ogromnym koncertem plenerowym na malowniczej ulicy Szerokiej.

Jeśli planujesz udział w tym niezwykłym wydarzeniu zawczasu zarezerwuj hotel Kraków jest wówczas pełen turystów. Możesz też skorzystać z szerokiej oferty noclegowej pobliskich miejscowości, Krzeszowic, Wieliczki czy Zabierzowa.