V-WALL to ściana video, która złożona jest z bezszwowych ekranów LCD a jej przekątna może dochodzić nawet do 300”. Wyposażona w technologię multi-touch i wiele jednoczesnych punktów dotyku pozwala na interakcję z obrazem wielu odbiorców jednocześnie. Stwarza to wiele możliwości w rozmaitych dziedzinach, jak kultura, edukacja, marketing czy nawet medycyna. Interaktywna ściana V-WALL zapewnia wyjątkowe doznania wizualne. Urządzenia w typie V-WALL możemy spotkać w studiach TV lub uczelniach, gdzie kreatywne rozwiązania są wyjątkowo istotne.

Bogata gama nowoczesnych prezentacji multimedialnych, do których stworzenia stosowane są nietuzinkowe interaktywne animacje, sprawią, że firma je wykorzystująca będzie kojarzona przez klientów z dynamicznym i nowoczesnym rozwojem. Zastosowany inteligentny system emisji obrazu i śledzenia ruchu zmienia prezentowane treści w momencie wykrycia ruchu, co umożliwia pełną interakcję z wyświetlanymi obrazami. Wiele ciekawych zastosowań interaktywnej ściany znajdziemy na https://videofonika.pl/produkty/sciana-interaktywna-v-wall/.

Zalety rozwiązania

Zdecydowaną przewagą profesjonalnych ścian interaktywnych nad tradycyjnymi ekranami jest zastosowanie specjalnych systemów zarządzania treścią. Dzięki takim rozwiązaniom oraz możliwościom, jakie oferuje użyty w interaktywnych ścianach system operacyjny, producenci np. programów telewizyjnych mogą zdalnie i w czasie rzeczywistym, zarządzać treścią wyświetlaną na wykorzystywanych ekranach. Tego rodzaju optymalizacja pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, zapewniając pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym. Plusem jest również nowoczesne i przystępne prezentowanie skomplikowanych treści, które zatrzymają widzów przed ekranem telewizorów.

Zastosowanie w muzeum

Muzeum Lubelskie w Lublinie to najstarsze i największe muzeum we wschodniej Polsce, prezentujące wysokiej klasy zabytki. Videofonika wykonała specjalną interaktywną ścianę video V-WALL o przekątnej 130”, który wita zwiedzających przy wejściu na wystawy stałe. Urządzenie zbudowano w oparciu o 6 szt. bezszwowych monitorów profesjonalnych 46” w konfiguracji 3×2, które zostały przykryte szkłem hartowanym 6mm z ekranem dotykowym wykrywającym 32 pkt dotyku jednocześnie.