Osoby starsze coraz częściej muszą pogodzić się z wyjazdem ukochanych wnucząt poza granice kraju. Na pewno każda babcia i każdy dziadek marzy o tym, aby móc utrzymywać z wnuczętami systematyczny kontakt. Warto im to umożliwić.

Zakup karty sim dla babci i dziadka

Jeżeli starsze osoby potrafią posługiwać się telefonem komórkowym, można im podarować specjalną kartę sim, o której informacje znajdziemy na smartsim.pl. Kartę taką oraz podobne można znaleźć również w sklepach stacjonarnych, oferują one tanie koszty rozmów zagranicznych, co pozwoli dziadkom dzwonić do wnuczka w dowolnym czasie.

Problem może pojawić się jedynie z doładowaniem takiej karty. Jednak tą sprawą może zająć się wnuczek, doładowując konto przez internet z dowolnego kraju lub poprosić o pomoc inną osobę z rodziny. Jest to chyba najlepszy sposób, aby umożliwić babci i dziadkowi regularny kontakt z ukochanym wnuczkiem.

Numery stacjonarne

Nie wszystkie starsze osoby potrafią posługiwać się komórką, aby umożliwić im kontakt za granicę, najlepiej wybrać więc specjalny numer kontaktowy do danego kraju i zapisać na kartce koło aparatu stacjonarnego. Dziadkowie na pewno takiego numeru nie zgubią i nie zapomną przynajmniej raz w tygodniu zadzwonić, aby dowiedzieć się o zdrowie wnuczka.

Warto pamiętać, że starsze osoby na taki telefon czekają czasem cały dzień, wnuczęta więc też powinny od czasu do czasu o dziadkach sobie przypomnieć i wykonać telefon.